Filtry Lancelot ze stali kwasoodpornej spiralne z szczeliną ciągłą (typu Johnson)

filtry-ze-stali-nierdzewnej-3Filtr LANCELOT jest filtrem ze stali nierdzewnej z ciągłą szczeliną.

Jest to ekonomiczna alternatywa dla filtrów typu Johnson.

Filtr LANCELOT jest wynikiem badań firmy Plafondplast, która zawsze stara się usatysfakcjonować klienta i rozwiązać wszystkie jego problemy.

Filtr do studni LANCELOT składa się z cylindrycznego, spiralnego filtra z nierdzewnej stali inox przylegającego zewnętrznie do sztywnej rury wspornej z nawierconymi otworami

Filtr jest wykonany ze stalowego drutu inox 304 o trójkątnym przekroju, zgrzewanego elektrycznie w kształcie spirali na prostopadłych prętach o okrągłym przekroju i zmiennej ilości, wprost proporcjonalnej do średnicy samego filtra.

Rura wsporna to sztywna rura studzienna Plafond z PVC z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym , której grubość ścianki zależy od głębokości, na jakiej filtr ma być zabudowany w otworze studziennym.. Sztywna rura wsporna z PVC ma na całej powierzchni wywiercone otwory o średnicy 10 mm. Otwory są rozmieszczone w sposób wzajemnie równoległy i prostopadły, w odległości 10 mm..

Filtr LANCELOT, dzięki swojej spiralnej budowie, dysponuje dużą powierzchnią przelotową, również w przypadku małych szczelin między zwojami spirali. Duża powierzchnia przelotowa ułatwia i skraca czas czynności płukania studni. Specjalny kształt zewnętrzny stalowego drutu inox 304 umożliwia samoczyszczenie filtra całkowicie eliminując problem zatkania szczelin między zwojami spirali. Brak występowania zjawiska zatykania filtra i bardzo zredukowana możliwość powstania osadu na jego powierzchni zapewniając maksymalną skuteczność przepływu oraz małą prędkość wlotu wody, nie przekraczającą 0.3 m/sek., również w bardzo trudnych warstwach wodonośnych zawierających dużo frakcji pylastej Zapobiega to znaczącemu obniżeniu dynamicznego poziomu wody w studni podczas fazy pompowania umożliwiając znaczące zmniejszenie kosztu wykonania tej czynności. Ponadto, mała prędkość wody, oprócz zmniejszania powstawania osadu, znacznie redukuje też ruch małych cząstek stałych znajdujących się w wodzie, co prowadzi do redukcji kosztów utrzymania pomp oraz znaczącego zwiększenia ich żywotności.

Filtr spiralny stalowy wykonany z drutu o przekroju L 2,50 mm x H 2,45 mm zgrzewanego elektrycznie na prętach średnicy 3.00 mm.
Rura wsporna z PVC z wywierconymi otworami o średnicy 10 mm. (78,50 mm2 otworu):
1 otwór na kwadratowej powierzchni o wymiarach 20x20 mm, 19,63 % pow. przelotowej, 2.500 otworów na m2.

 

filtry-ze-stali-nierdzewnej filtry-ze-stali-nierdzewnej2

 

filtry-ze-stali-nierdz-schemat